Naše práce

Nike Training Club

Český trh je přeplněný tréninkovými aplikacemi. Jak tedy přesvědčit lidi (hlavně mladé holky), že aplikace od NIKE je pro ně tou nejlepší volbou? Naším úkolem bylo zpropagovat Nike Training a Nike Running Club aplikace ve vysoce přesyceném prostředí.

Hlavní myšlenkou kampaně bylo motivovat „neběžce“ a “necvičící” a inspirovat je k tomu, aby začali běhat/cvičit, a to konkrétně s Nike aplikacemi. Ty poskytují jednoduchý způsob motivace a měření pokroků. Pro běžce/sportovce jsme zároveň chtěli zdůraznit nenáročnost a kvalitu servisu. Celkově jsme potřebovali lidem ukázat, že běh/cvičení jsou vhodné pro každého, nehledě na pohlaví, věk nebo fyzickou zdatnost. Pro propagaci jsme proto zvolili influencera, který není typický sportovec, ale navzdory tomu se neustále snaží dostat do formy. Tématiku jsme lidem přiblížili pomocí série vtipných, motivačních videí.

Češi milují domácí influencery a obecně lidi, kteří si umějí udělat legraci sami ze sebe. Zpěvačka Ewa Farna je jednou z nich – obyčejná mladá holka se smyslem pro humor. Žádná postava z fitness centra, žádné viditelně naběhané kilometry a ještě k tomu populární mezi mladou cílovou skupinou – pro náš úkol byla perfektním kandidátem. Navíc, její písnička „Mám boky jako skříň“, kterou nahrála, byla v tomto kontextu vtipnou třešničkou na dortu. Poselství kampaně pomohl rozšířit i fakt, že Nike je jednou z nejsilnějších značek v odvětví.

Kampaň jsme rozdělili do dvou částí: Inspiration and Participation. Inspiration fáze motivovala ke cvičení. Dělo se tak za použití Brand & Awareness formátů a hlavně videa. Participation fáze se pak zaměřila na samotné stahování aplikací. K tomu jsme používali Google App Install nástroj a také interní GroupM programatickou platformu Light Reaction.

Výsledky

Brand fáze Inspiration:

2 939 204 unikátních impresí

48 071 linkových prokliků

769 390 dokončených video zhlédnutí

Vtipná kreativa a precizní cílení doručily na sociálních sítích velmi vysoké skóre relevance (10 a 9). Tyto hodnoty nám pomohly doručit úžasné výsledky. FB posty také obdržely tucty pozitivních komentářů.

Performance fáze Participation:

11 332 instalací aplikace

110 460 kliků

Kampaň Nike Training Club zaměřená na propagaci Nike Running/Training aplikací doručila skvělé výsledky. Hezká, vtipná kreativa v kombinaci s přesným cílením dokonale splnila záměr kampaně –motivovat lidi ke cvičení a stažení aplikace. Dosažené výsledky navíc předčily nejen naše, ale hlavně klientova očekávání.