Komunikaty prasowe

Nowe Volvo XC40 w kampanii Mindshare Polska

Z początkiem marca startuje szeroko zakrojona kampania reklamowa wspierająca premierę nowego modelu XC40 – pierwszego kompaktowego SUVa ze stajni Volvo. Działania obejmują flagowe stacje telewizyjne, digital oraz zróżnicowane nośniki outdoorowe. Za przygotowanie i realizację strategii komunikacji koncernu Volvo w Polsce odpowiada dom mediowy Mindshare.

Volvo XC40 to pierwszy w ofercie marki model, który wypełnia nowy, nieeksplorowany dotychczas segment „małych SUVów”. Można go nabyć m.in. w usłudze dla firm „Care by Volvo”, dzięki której,
w ramach stałej miesięcznej opłaty abonamentowej oferowany jest 2-letni dostęp do nowego samochodu wraz z pełną obsługą.

Kampania reklamowa promująca nowy model Volvo XC40 obejmuje kanały ogólne i tematyczne TVN,
TVP i Polsatu, spoty emitowane są w prime-timie m.in. przy meczach Ligii Mistrzów czy programie śniadaniowym „Dzień dobry TVN”. W ramach działań digitalowych zaplanowano kampanię rich media – content video stworzony przez sieć Sataku pozwala obejrzeć model Volvo XC40 w 360 stopniach,
a także umożliwia bezpośrednie zapisanie się na jazdę testową z poziomu kreacji. Dodatkowo,
w każdym tygodniu kampanii prowadzone będą działania na portalach horyzontalnych: onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl i tvn24.pl oraz w mediach społecznościowych.

W ramach kampanii outdorowej w Warszawie pojawią się dynamic backlighty, prezentujące nowe Volvo XC40 na tle panoramy miasta. Na ciemnym tle początkowo wyświetla się jedynie logo Volvo,
a następnie rozświetlają się kolejno: światła samochodu, pozostałe elementy bryły, a na końcu światła miasta. Klasyczne formaty outdoorowe można zobaczyć także we wszystkich miastach dealerskich Volvo.

Nowe Volvo XC40 wystąpi także w najnowszej ekranizacji przygód Lary Croft. Polska premiera „Tomb Raidera” odbędzie się już 6 kwietnia br. Co ciekawe, w rolę głównej bohaterki wcieliła się pochodząca ze Szwecji Alicia Vikander. Aktorka urodziła się Goeteborgu, rodzinnym mieście Volvo, gdzie do dziś znajdują się siedziba firmy oraz główna fabryka.