Novinky

Trendy v technologiích 2017

U nás v Mindshare je cílem vytvářet hodnotné zážitky pro lidi v médiích. Jak technologie mění cesty, kterými mohou značky oslovovat zákazníky, stává se, že je člověk na konci řetězce opomíjen. To se snažíme změnit zaměřením na zážitky pro lidi i značky.

Mindshare Futures je výzkumný program, který je základem pro tento cíl. Běží celý rok, neustále monitoruje a testuje technologické inovace i širší kulturní změny, které se ve světě odehrávají. Všechny poznatky se poté spojují v našem reportu Pěti trendů, kterých si všímat, pro rok 2017. Jedná se o technologické a kulturní trendy, u kterých očekáváme růst v následujících 12 měsících i v období po nich. Některé jsou úplně nové, některé se vyvinuly z trendů, kterých jsme si všimli již v našich předchozích reportech.

Lidé jsou pevně ukotvení v srdci všech těchto trendů a my vnímáme komunikaci s nimi jako nejdůležitější část celého Futures programu. Konečně, trend není trendem, pokud se za ním neskrývá nějaká spotřební motivace. Inovace jsou obecně dobré, ale pokud o nich nikdo neví, anebo je nechce používat, jejich hodnota je omezená. Je velmi snadné nechat se pohltit mediálním prostředím, věřit, že vsichni vidí každodenní život stejně jako my, získat tzv. „tunelové vidění“. Pro účely letošního reportu jsme vyzpovídali přes 3 tisíce lidí, měli jsme focus groups, udělali jsme online kvalitativní i deníčkový průzkum s více než 100 lidmi a prováděla se i sociální a searchová analýza. Výsledky analýzy naleznete v PDF: